معرفی سیستم توسعه فردی TQ

منشور زمان TQ اولین سیستم کاملاً نوین، بی‌نظیر و انقلابی توسعه فردی و مدیریت زمان شرکت  ThinkTQدر آمریکا هست که توسط آقای اریک هاس و کنت مدسن ابداع شده است و به وسیله آن می‌توانید در کمتر از یک‌ سال با حذف موانع عملکردتان، کارایی‌تان را افزایش دهید و مهارت‌های لازم را برای تحقق همه رویاهایتان به دست آورید.

این سیستم شامل یک مقدمه و ده کارگاه سی روزه به همراه پادکست‌های صوتی و مطالب کمک آموزشی مربوطه هست. شما می‌توانید با انجام تمرینات روزانه هر کارگاه بر کلیه مهارت ‌های لازم موفقیت مسلط شوید. در حقیقت در این سیستم، شما مربی و کوچ شخصی خود هستید و به‌راحتی و مستقیما می‌توانید نقاط قابل بهبود عملکرد خود را از طریق آزمون  TQ تشخیص دهید و آن‌ها را از طریق انجام گام‌های‌ معرفی شده در هر کارگاه از بین ببرید و نقاط قوت خود را تقویت کنید تا بتوانید هر چه سریع‌تر به رویاهایتان دست یابید.

البته در صورتی‌که تمایل داشته باشید، می‌توانید در این مسیر از یک تسهیل‌گر کمک بگیرید و یا در کارگاه‌های گروهی شرکت کنید و در خواست خود را از طریق واتساپ با ما در میان بگذارید.

TQ Prism

TQ در سه مرحله

برنامه توسعه فردی TQ شامل یک فرآیند ساده سه مرحله‌ای است:

 آگاهی

۱. ابتدا آزمون TQ  را انجام دهید.

از خود سوال کنید که آیا هم‌اکنون در حال کسب دستاوردها و نتایجی که می‌خواهید هستید؟

آیا با گذر زمان به نتایج و دستاوردهایی که می خواهید می‌رسید؟ آیا می‌دانید که هم‌اکنون چه نقشی دارید؟ آیا می‌دانید منتظر چه نتایج و دستاوردهایی هستید؟

بینش

۲.  نتایج آزمون منشور زمان  TQرا بررسی کنید.

همین الان از خودتان بپرسید: چه چیزی مانع بین شما و نتایج و دستاوردهایی هست که انتظارش را دارید؟

با نگاهی به نتایج آزمون ‌TQ متوجه می‌شوید در چه جنبه‌هایی از عملکرد خود ضعیف و در کدام‌یک قوی هستید.آیا به دستاوردهایی که می‌خواهید می‌رسید؟ موانع، مشکلات و چالش‌های مسیرتان کدامند؟ با نگاهی سریع به منشور زمان لازم هست که بیشتر به کدام‌یک از رنگ‌های منشور که همان جنبه‌های مختلف عملکردتان هستند، توجه کنید؟ اگر  شدت آن رنگ را افزایش دهید، هم‌اکنون چه تغییری در عملکرد شما ایجاد می‌شود؟

قدرت

۳. قدرت  TQخود را افزایش دهید.

هم اکنون چه کاری می‌توانید بکنید که سریع‌تر به نتایج و دستاوردهایی که می‌خواهید برسید؟

برای این که به دستاوردهای بیشتری در زمان کمتری برسید، قدرت TQ خود را افزایش دهید. با انجام گام‌های هر کارگاه می‌توانید جنبه‌های منفی عملکرد خود را به جنبه‌های مثبت تغییر دهید. اگر رنگی از عملکردتان به قدر کافی درخشان نیست، هم‌اکنون با انجام یکی از گام‌ها قدرت خود را افزایش دهید.

معرفی مختصری از کارگاه‌های TQ

پس از اتمام هر کارگاه سی روزه از سری ده گانه کارگاه‌های عملی توسعه فردی TQ قادر خواهید بود با تمرینات عملی روزانه، جنبه‌های مختلف عملکرد خود را بهبود بخشید و بدین وسیله ضریب هوش موفقیتTQ  خود را افزایش دهید.

۱. کارگاه انرژی

اولین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا عملکرد عالی، مستلزم انرژی بسیار و تعهد دائمی نسبت به ‌سلامتی و ورزش می‌باشد. اگر در هر دقیقه انرژی بیشتری را صرف کار خود کنید، به طرز خودکار میزان عملکرد بالایی را در هر دقیقه خواهید داشت.

۲. کارگاه رسالت

دومین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا تا زمانی که ندانید مهم‌ترین رسالت شما در زندگی چیست، تنها عمری را که دارید صرف اموری می‌کنید که اهمیتی ندارند. بدون هدف و رسالت، قادر نخواهید بود که در زندگی خود و دیگران تغییری ایجاد کنید.

۳. کارگاه نگرش

سومین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا گرچه شما ممکن است برای مهم‌ترین رسالت‌تان اشتیاق داشته باشید اما تا زمانی که بر این باور باشید که نمی‌توانید در زندگی خود و اطرافیانتان تغییر واقعی ایجاد کنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

۴. کارگاه هدف‌گذاری

چهارمین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا فقط با یک حرکت نمی‌توانید به رؤیای خود برسید و رسالت خود را متحقق سازید. شما به اهداف مشخص و قابل دسترسی نیازمندید که بتوانند قدم به قدم شما را به سمت رسالت‌تان هدایت کنند.

۵. کارگاه برنامه‌ریزی

پنجمین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا هدف بدون برنامه فقط یک آرزوی بدون امید است. وقتی یک هدف مشخص تعیین می‌کنید، باید فوراً برنامه کاملی را برای تحقق آن بنویسید.

۶. کارگاه اولویت‌بندی

ششمین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا هر چقدر هم که بخواهید که تمام مراحل برنامه‌ریزی خود را کامل کنید، نمی‌توانید همه را به یک‌مرتبه انجام دهید. بنابراین زمانی که اقدامات خود را اولویت‌بندی می‌کنید و بر مهم‌ترین و پربازده‌ترین اهداف خود متمرکز می‌شوید، به حداکثر بازدهی می‌رسید.

۷. کارگاه سینرژی

هفتمین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست. زمانی که شما با دیگران همکاری می‌کنید و هم‌افزایی ایجاد می‌کنید، تأثیر خود را چند برابر می‌کنید و به‌سرعت به بازدهی بیشتری می‌رسید.

۸. کارگاه سازماندهی

هشتمین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا حداکثر بازدهی و کارایی فردی شما زمانی اتفاق می‌افتد که با سیستم‌سازی، کارهای تکراری خود را سازمان‌دهی کنید و به‌صورت خودکار درآورید. زمانی که سیستم‌های کارآمدی ایجاد ‌کنید، همواره می‌توانید میزان کار بیشتری را با تلاشی کمتر و در زمانی اندک انجام ‌دهید.

۹. کارگاه بهینه‌سازی

نهمین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا وقتی برای هر دقیقه ارزش قائلید و آن را به‌حساب می‌آورید، از وقت محدود خود به‌طور بهینه استفاده می‌کنید و بازدهی خود را چند برابر می‌کنید.

۱۰. کارگاه اقدام 

دهمین و آخرین کارگاه سیستم توسعه فردی TQ هست زیرا نمی‌توانید هیچ کاری را بدون شروع انجام دهید. اگر می‌خواهید که به اهداف خود برسید، باید هم‌اکنون اقدام کنید. نگذارید زمان از دست رود! تا زمانی که در زندگی منتظر بمانید ­­­­­ــــــــــــــــــــ هیچ‌ چیزی اتفاق نخواهد افتاد.

اریک هاس یکی از مبدعان TQ
کنت مدسن
کنت مدسن یکی از مبدعان TQ