می خواهم شما را با یک داستان واقعی از زندگی خودم آشنا کنم و بعد هم یک خبر خوش به شما بدهم:

حدود ۱۸ سال داشتم که با دوره‌های مختلف توسعه فردی و موفقیت آشنا شدم کتاب‌‌های بسیاری درین زمینه مطالعه می‌کردم، فایل‌های صوتی پیشگامان و مربیان موفقیت را گوش می‌کردم و درکلاس‌ها و سمینارهای مختلف که در ایران برگزار می‌شد، شرکت می‌کردم تا اینکه زمانیکه در راستای یکی از اهدافم، به جهت ادامه تحصیل به کشور کانادا رفتم و در اوقات فراغت، باز هم در زمینه موفقیت فردی و پیشرفت شغلی مطالعه می‌‌کردم ولی همیشه از اینکه سیستمی برای موفقیت نداشتم رنج می بردم و نمی‌دانستم که از کجا می‌توان مسیر موفقیت را شروع کرد، چطور آن را ادامه داد و حفظ کرد که بر اساس اتفاق در یکی از جستجوها و بررسی‌هایم از دوره های مختلف در این رابطه به این سیستم TQ برخورد کردم که با کمک ابزاری به نام منشور زمان، موفقیت را به صورت سیستماتیک درآورده بود…. کشف این سیستم نقطه تحول بزرگی برای من بود. مسیر ساده این سیستم را دنبال کردم و دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن بودم پیدا کردم: ابزارهایی که برای دستیابی به موفقیت و رشد و توسعه سیستماتیک، هماهنگ و سریع نیاز داشتم.

ابتدا آزمون ۱۰۰ سوالی این دوره را دادم و متوجه شدم چه جنبه‌هایی از زندگی‌ام، من را به موفقیت‌های ایده‌آلم رسانده و چه جنبه‌هایی از موفقیت مطلوب باز داشته و بعد همه دورهTQ را که به زبان انگیسی بود تهیه کردم و به قدری از سیستم آن لذت بردم و شاهد تغییرات عظیمی در زندگی خودم شدم که تصمیم گرفتم که تمام دوره که شامل کتاب راهنما و ۱۰ کارگاه و ۱۱۲ تا فایل صوتی بود را برای فارسی زبانان ترجمه کنم و دراختیار آنان قرار دهم تا آن‌ها نیز مثل من از یک برنامه سیستماتیک موفقیت بهره ببرند و از سردرگمی و گذراندن دوره‌های پراکنده توسعه فردی رها شوند. با توجه به امور زندگی نظیر اشتغال به تدریس و خانواده و غیره، تنها فرصتی که برای ترجمه کامل و یک دست این سیستم داشتم ساعت ۵ تا ۷ صبح بود ولی چون این دوره طولانی یک ساله بود، ترجمه، ویراستاری و طراحی آن با این فرصت اندک من، حدود ۳ سال طول کشید تا بالاخره در سال ۱۳۹۸ این سیستم آماده شد و از آن به بعد هر سال افراد علاقمند، این سیستم را تهیه می‌کنند و شاهد تحولات عظیمی در افکار وعملکرد خود در زندگی هستند.

اگر شما هم به دنبال چنین سیستمی هستید، این مراحل ساده ۱-۲-۳ را دنبال کنید تا بتوانید بقیه زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. رسالت خود را در زندگی خلق کنید. آگاهانه موفقیت را دنبال کنید و از تمام لحظات زندگی خود لذت ببرید.

۱. ابتدا آزمون هوش موفقیت (TQ) خود را انجام دهید تا متوجه نقاط قوت خود شوید، نقاط قابل بهبود خود را کشف کنید و آن‌ها را به نقاط قوت تبدیل کنید. با سیستم TQ که ضریب موفقیت شما را افزایش می‌دهد شروع کنید…

۲. هر روز به ترتیب تمارین روزانه و تمارین مروری کارگاه‌های هر ماه TQرا انجام دهید تا مغز خود را برای موفقیت واقعی آموزش دهید وعادت موفقیت را در خود پرورش دهید…

۳. مجددا پس از هر ماه آزمون مربوط به هر کارگاه را بدهید تا متوجه رشد ضریب هوش موفقیت خود پس از انجام هر گام باشید.

ضمانت: اگر فقط ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در این سیستم توسعه فردی TQ سرمایه گذاری کنید، سال های زیادی از چرخیدن به دور خود و دنبال کردن همان رویاهای قدیمی که فکر می‌کنید هرگز نمی توانید به آنها دست یابید، آسوده خواهید شد!

ما نمی‌توانیم چیزی را که از آن آگاه نیستیم تغییر دهیم، و زمانی که آگاه شدیم، نمی‌توانیم تغییری ایجاد نکنیم. ~ شریل سندبرگ (مدیرعامل فیس بوک)

به طور خلاصه سیستمTQ چه اثری در زندگی شما دارد

تمام کارگاه های این سیستم بر روی بهبود فوری کارایی، اثربخشی و بهره‌وری شما متمرکز شده‌اند.

۱۰ دلیل برتر ما برای بهبود TQ شما در حال حاضر

حداقل ۱۰ تا از فوایدی که پس از تسلط بر این سیستم TQ به دست می آورید را در اینجا لیست کرده‌ایم:

قدرت فردی و اعتماد به نفس بیشتر…

مهارت های مدیریت زمان پیشرفته…

رشد سریع‌تر شغلی و بهبود پتانسیل درآمدی شما…

بینش و آگاهی روز افزون …

دستیابی وسیع تر به امکانات و فرصت های جدید…

یک حس عمیق تر از معنا، رسالت و هدف زندگی…

اقدام و دستاوردهای بیشتر…

انگیزه فوق‌العاده…

رویکرد اصولی و علمی به مبحث موفقیت وعملکرد متعالی…

کشف جنبه های مثبتی از عملکرد که ما را به سمت موفقیت پیش می‌برد و جنبه های منفی که ما را از موفقیت بازمی‌دارد.

این سیستم به شما کمک می‌کند که تمام امیدها و رویاهای خود را از عالم فکر و خیال خود خارج کنید و به زندگی خود منتقل کنید. این فقط یک حرف ساده نیست… تضمین بی قید و شرط این سیستم است!

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید..

درباره سیستم TQ فرمول موفقیت…

این سیستم برای افرادی است که می‌دانند می‌توانند بهتر عمل کنند، می‌خواهند بهتر اقدام کنند اما دقیقاً نمی‌دانند از کجا شروع کنند.

سیستم TQ

– اندازه گیری ضریب بهره‌ وری شماست.

– توان شما برای ایجاد نتایج و دستاوردهای فوق‌العاده در طول زمان است.

– اندازه گیری واقعی پتانسیل موفقیت شماست.

این سیستم ضریب هوش موفقیت شما را اندازه گیری می‌کند، نه اینکه چقدر باهوش هستید. شما در حال حاضر به اندازه کافی باهوش هستید، اما ممکن است فقط نیاز داشته باشید که انرژی خود را برای کسب نتایج و دستاوردهای بیشتر متمرکز کنید و این کار را در زمان بسیار کمتری انجام دهید.


سیستم TQ با یک سوال ساده آغاز می‌شود، “چه چیزی من را از موفقیتی که لایق آن هستم و زندگی که دوست دارم باز می دارد؟”
آزمون TQ خود را انجام دهید و سریعا نتیجه آن را ببینید.

از آنجایی که TQ اندازه گیری موثر هوش موفقیت شما است و می توانید در طول زمان آن را بهبود ببخشید – می توانید گام های بزرگ سریع و آسانی هم در کمیت و هم در کیفیت نتایج و دستاوردهایی که خلق می کنید، بردارید.

درباره موسسهTQ

موسسه آمریکایی TQ ناشر پیشرو محصولات آموزشی مجازی در جهان هست که منحصراً بر موفقیت فردی و شغلی متمرکز است.
این موسسه در حال ارزیابی، انتشار و بهبود عملکرد موفق‌ افراد به‌طور سیستماتیک هست… وقتی افراد برای موفقیت آگاهانه در زندگی با یک سیستم پیش می‌روند، می‌دانند که برای موفقیت از کجا باید شروع کنند، چطور ادامه دهند و از سردرگمی نجات پیدا می‌کنند.

افرادی که در این سیستم آموزش می‌بینند می‌توانند برای ایجاد تغییرات معنادار در زندگی در ده کارگاه آموزشی شرکت کنند و گام به گام با تمرینات منسجم و منظم تغییرات اساسی در زندگی شخصی، شغلی و اجتماعی خود به وجود آورند.

با ده‌ها میلیون داده در زمینه موفقیت، که از ۲۵ سال اخیر تحقیق و توسعه جدی جمع آوری شده است، موسسه متوجه شده است که در واقع یک ” راز” برای موفقیت بلندمدت وجود دارد و آن راز اینست:

عملکرد عالی و موفقیت‌آمیز بر اساس سیستم TQ : رویاهای بزرگ ~ عملکرد درخشان.

” عضویت در این سیستم، هوشمندانه‌ترین کاری است که امروز انجام خواهید داد. این مسیری است برای دستیابی به تمام رویاهای شما.”

~ جنیفر تامپسون، عضو طلایی سیستم

می خواهم با مقدمات این

سیستم آشنا شوم!به محض ورود به این سیستم، به دوره آموزشی بسیار پیشرفته و بسیار هدفمند، دست پیدا خواهید کرد.

ولی قبل از این که با کل سیستم TQ که شامل ۱۰ کارگاه هست و هر کارگاه آن یک ماه طول می‌کشد و شامل درس‌های روزانه در زمینه موفقیت آگاهانه هست آشنا شوید، می توانید با مقدمه و محتوای دوره آشنا بشوید و در صورت تمایل و با خیال راحت سیستم را تهیه کنید.

می خواهم یک کارگاه آموزشی TQ را هم به انتخاب خودم – تهیه کنم!

تصویر بزرگ تری از سیستم ‌TQ

«اگر می‌خواهید موفق شوید،

همین امروز می‌توانید، فقط کافی است

همین ثانیه انجام هر کاری را که عالی نیست

متوقف کنید.»

توماس جی واتسون، مدیرعامل و بنیانگذار IBM

بهبود فردی مستمر…

شما با میل، اشتیاق، توانایی و در یک کلام با مهارت پیش می‌روید.
‌در اینجا سریع‌ترین و ساده‌ترین راه را برای تسلط بر مهارت‌های ضروری موفقیت که برای کار هوشمندانه نیاز دارید به شما معرفی می‌کنیم. هوشمندانه‌تر اقدام کنید تا در بازی زندگی موفق شوید.

در این سیستم با تجسم رویاهای خود زندگی نمی‌کنید، بلکه حقیقتاً رویاهای خود را زندگی می‌کنید.

پیگیری آگاهانه موفقیت

 همه چیز در مورد سیستم موفقیت آگاهانه TQ

این سیستم از طریق فرآیند منظم و متوالی خودارزیابی، خودآگاهی و خودسازی کار می‌کند.
همانطور که در زیر خواهید دید، TQ یک موتور محرکه اساسی برای رشد فردی و شغلی است… یک اصل مهم که بر اساس این حقیقت شکل گرفته که وقتی عملکرد موفق به نگرش غالب شما تبدیل شود، موفق می‌شوید.
اگر عملکرد معمولی بر نگرش شما حاکم شود، شما با امیدها، رویاها تحقق نیافته خود درحال کشمکش و تقلا هستید.
شما در مورد ۷ عادت مردمان موثر شنیده اید، اما حقیقتی که ممکن است نشنیده باشید این است که تنها یک عادت وجود دارد که عامل موفقیت است و آن: عادت به موفقیت ™.است.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

«راه‌های بی‌شماری جهت رسیدن به عظمت انسانی هست،

اما هر راهی که منجر به شکوفایی حداکثر قوای انسان شود،

باید حتما بر بستر احترام به نوع انسان، تعهد به تعالی

و عظمت مقام او ساخته شود.»

– باک راجرز، IBM.

TQ سیستمی ساده اما بسیار موثر است…

واقعیت: بهبود ضریب هوش موفقیت (TQ) سریع ترین راه برای دستیابی به حداکثر پتانسیل است.

سیستم TQ

برای افرادی است که می‌دانند می‌توانند بهتر انجام دهند و می‌خواهند بهتر انجام دهند … اما دقیقاً نمی‌دانند از کجا شروع کنند. در اینجا دقیقا آن‌چه را که به دنبالش بودند، پیدا خواهند کرد.

در طول ۲۵ سال گذشته، این سیستم به میلیون ها نفر کمک کرده ‌است. به شما هم می‌تواند کمک کند. این فقط یک وعده نیست. تضمین بی قید و شرط ماست.

TQ
درباره شماست…

اگر می خواهید به سطح بالایی از موفقیت مالی دست یابید، این سیستم به شما کمک خواهد کرد و اگر می خواهید از نظر شخصی و شغلی رشد کنید، این سیستم برای شما جالب، سرگرم کننده و آسان خواهد بود.

شما می خواهید به تمام اهداف خود برسید. سیستم TQ این فرآیند را خودکار کرده است تا زودتر به آن‌ها دست پیدا کنید…

شما می خواهید بقیه زندگی خود را به بهترین زندگی خود تبدیل کنید. این سیستم ابزارها و سیستم‌هایی را دارد که انجام این کار را به یک فعالیت ماجراجویانه پرشور و هدفمند تبدیل می‌کند.

این سیستم به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان کمک کرده‌ است تا به ارزشمندترین رویاها و اهداف خود برسند. خوشبختانه این سیستم به زبان فارسی هم ترجمه، ویرایش و آماده شده تا به شما کمک کند.

بهترین مکان برای شروع همین جاست، همین الان…

چگونه این سیستم TQ عمل می کند …

“واقعاً ساده است فقط سه مرحله ۱-۲-۳:

۱. انجام یک آزمون ساده؛

۲. مشاهده موانع موفقیت؛

۳.حذف آن‌ها!

سیستم TQ این اعتماد به نفس را به من داد تا یک زندگی سرشار از شادی را تجربه کنم .” ~ سارا مایلز، مری کی

پرسش و پاسخ…

سیستم TQ با این سوال شروع می‌شود، “چه چیزی من را از دستاوردها و موفقیتی که می‌خواهم باز می‌دارد؟”

این سیستم با جزئیات مشخص و شفاف به شما می‌گوید که دقیقاً چه کاری را باید انجام دهید – از همین حالا شروع کنید – تا رویاها و اهداف خود را به واقعیت تبدیل کنید.

این سیستم تنها سیستمی در دنیاست که می‌تواند به شما بگوید، دقیقاً چه کاری را درست و چه کاری را اشتباه انجام می‌دهید و به طور خاص چه کاری را باید به طور متفاوت انجام دهید تا اهداف خود را از آرزو به واقعیت تبدیل کنید.

سه قدم برای عملکرد عالی

در اصل، سیستم TQ شامل سه مرحله اصلی است: خودارزیابی… خودآگاهی… و خودسازی
بیایید هر کدام را جداگانه توضیح دهیم …

مرحله ۱: خودارزیابی

TQخود را بسنجید…

آزمونTQ ، ابتدا عملکرد شما را به ۱۰ قسمت با کد رنگی تقسیم می‌کند و به شما کمک می‌کند ببینید در کجا عملکرد شما به طور کلی قوی و پر رنگ و کجا ضعیف و کمرنگ است. این به شما کمک می‌کند که در واقع نقاط قوت و نقاط قابل بهبود عملکرد خود را در پرتو نور آگاهی جدید ببینید.

 می‌توانید هر زمان که بخواهید در این آزمون ۲۰ دقیقه‌ای رایگان شرکت کنید و یک بررسی اولیه TQ از فاکتورهای عملکرد اصلی خود دریافت کنید.

این سیستم، این ۱۰ حوزه اصلی عملکرد شما را به ۱۰ عامل کلیدی تقسیم می‌‌کند که تعیین می‌کند شما چقدر خوب (و چند وقت یکبار) این اقدامات اصلی را انجام می‌دهید.

آزمون کامل فقط حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. شما به سادگی ارزیابی می‌کنید که چقدر و چند بار در روز ۱۰۰ گام ساده را انجام می‌دهید. با پاسخ‌های شخصی‌تان، می‌توانید دقیقاً ببینید که در کدام بخش از عملکردتان عالی هستید و در کجا نیاز به بهبود فوری دارید.
این آزمون ممکن است عالی‌ترین ارزیابی از نحوه عملکرد شما باشد که تا به حال دریافت کرده‌اید!

همین الآن آزمون را انجام می‌دهم.

مهم: سیستم TQ شبیه یکی دیگر از آزمون‌های IQ،EQ یا شخصیت نیست.
خیلی مهمتر از این آزمون‌هاست. TQ ضریب موفقیت شما را اندازه گیری می‌کند – این‌که چقدر و چند بار ۱۰۰ گام ساده را برای خلق نتایج و دستاوردهای ملموس در طول زمان انجام می‌دهید. TQ نوعی از ” اقدامات هوشمندانه” است که می توانید با انجام چند گام هوشمندانه، فوراً آن را بهبود دهید.

اگر TQخود را تا ۲۰ امتیاز ارتقاء دهید، شغل خود را به مراحل جدیدی سوق می‌دهید و به طور چشمگیری قدرت درآمدزایی خود را افزایش می‌دهید… و لذت بیشتری را در خانه و محل کار تجربه می‌کنید!

اگر این کار را نکنید، ممکن است تا آخر عمر از عدم تحقق انتظارات و آرزوهای خود رنج ببرید.

مرحله ۲: خودآگاهی – اثربخشی عملکرد خود را ارزیابی کنید.

 بعد از اتمام این ارزیابی ۱۰۰ سوالی، به سطح انرژی، رسالت، اهداف و قدرت برنامه‌ریزی و بسیاری از فاکتورهای دیگر آگاه خواهید شد.

این سیستم دقیقاً به شما می‌‌گوید که برای ارتقاء شغل خود، افزایش توان درآمدزایی و دستیابی به ارزشمندترین اهداف خود، چه کارهای متفاوتی باید انجام دهید.

از آنجا که میزان TQ شما بازتاب مستقیم پاسخ‌هایی است که در آزمون TQ خود ارائه می‌دهید – از اینکه این بازخورد چقدر دقیق خواهد بود، شگفت‌زده خواهید شد… و چقدر مفید است که خود را از منظر تغییرات مثبت ببینید.

خلاصه، این سیستم دقیقاً به شما نشان می‌دهد که به طور خاص چه کاری باید انجام دهید تا از جایی که اکنون هستید حرکت کنید و به “فرد جدید” قدرتمند و مثبتی که می‌خواهید تبدیل شوید.

با خیال راحت همین الان آن را سفارش می‌دهم!

با سفارش و سرمایه گذاری فقط ۶۰ دقیقه در این سیستم، دقیقاً متوجه خواهید شد که چه کارهای متفاوتی را باید انجام دهید – از همین امروز شروع کنید – تا همه رویاها و اهداف خود را سریع تر متحقق کنید.

مرحله ۳: خودسازی – قدرت فردی خود را هر روز بهبود بخشید.

سیستم TQ صدها ایده کلیدی برای افزایش عملکرد شما دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا اقدامات هوشمندانه‌تری انجام دهید و نتایج قدرتمندی ایجاد کنید.

و این کار را هر روز به طور مرتب و به دفعات بیشتر انجام دهید…
بنابراین، با این سیستم شما زودتر به اهداف خود می‌رسید چون از طریق فرآیند سیستماتیک خود ارزیابی، خودآگاهی و خودسازی، عملکرد بهتری دارید.
به طور خلاصه، هر وقت شما تمایل خود را به این سیستم نشان ‌دهید … بقیه چیزها را برای شما فراهم می‌شود!

قیمت این سیستم TQ که منجر به موفقیت فردی وشغلی در زندگی است، به بهترین و مقرون به صرفه‌ترین برنامه در نوع خود در دنیا تبدیل شده است و ما نیز ترجمه آن را با مبلغ یک دهم نسخه انگلیسی تقدیم شما می‌کنیم.


دردی که هر روز با آن مواجه می‌شوید

یک واقعیت اقتصادی جدید: رشد یا نابودی

دیگر “به اندازه کافی خوب” به اندازه کافی خوب نیست.

از شما انتظار می رود که در زمان کمتری، نتایج بهتری به دست آورید و گرنه با عواقب ناخوشایندی روبرو خواهید شد.

هنری بکویث در کتاب پرفروش خود، فروش نامرئی، این مشاهدات مکاشفه‌ای را ارائه کرده است:
” در آمریکا زمان بسیار تنگ است. شرکت‌ها تعداد کارکنان خود را کاهش داده‌اند و حجم کار بقیه کارکنان را افزایش داده‌اند. این افراد در هر دقیقه از زندگی خود به راه‌های میانبری نیاز دارند.”
ما هم با نظر آقای بکویث موافقیم.
شرکت‌ها با هر اندازه، شکل و نوع نیاز به راه جدیدی برای تغییر، الهام بخشی، ایجاد انگیزه و آموزش به مردم خود دارند.

کسب و کارهای شکست خورده، درآمد اندک، ورشکستگی‌های بزرگ (یونایتد، انرون، ورلدکام) و بازار کار راکد، افراد را وا می دارد که فوراً به فکر کسب نتایج و دستاوردهای بیشتر و بهتری باشند.

بر اساس یک مقاله جلد اخیر مجله تایم، به احتمال قوی، فقط صنعت خدمات مالی به تنهایی در چند سال آینده حدود ۵۵۰۰۰۰ شغل دفتری را “اخراج” خواهد کرد.
کاهش درآمد، حتی در سازمان‌های دولتی، اکنون عادی شده است. بدیهی است که اقتصاد در آشفتگی و آشوب، شما را ملزم به عملکردی فراتر از انتظار می‌کند. اما خوشبختانه شما با این سیستم می‌توانید در این اقتصاد، عملکرد موفق‌تری داشته باشید.

ضریب TQ شما نشان می‌دهد که چقدر هوشمندانه اقدام می‌کنید… نه اینکه چقدر باهوش هستید!

برخلاف آزمون‌های IQ معمولی یا آزمون‌های شخصیت، آزمون TQ مقدار و میزان دفعات انجام یک سری اقدامات خاص را اندازه‌گیری و نظارت می‌کند.

استاندارد طلایی برتری شخصی و حرفه ای را ببینید

از آنجایی که TQ بر اساس ۱۰۰ گام ساده به راحتی قابل تکرار است، مدام می‌توانید در طول زمان آن را بهبود بخشید .
شکی نیست، شما می توانید هوشمندانه‌تر کار کنید… هوشمندانه‌تر رشد کنید… و هوشمندانه‌تر زندگی کنید. شما می‌توانید یک مزیت قدرتمند هم از نظر فردی و هم شغلی به دست آورید.

به سادگی ۲۰ امتیاز TQ خود را افزایش دهید تا شاهد افزایش پتانسیل موفقیت خود باشید!
چه چیزی مانع موفقیت شماست؟

از طریق فرآیندی که به عنوان آموزش از طریق آزمایش شناخته می‌شود، آزمون‌های TQ و ارزیابی‌های سیستم به شما کمک می‌کند تا ببینید دقیقاً چه کاری را درست انجام می‌دهید — تا بتوانید میزان بیشتری از آن کارها را انجام دهید.
کارهای درست را بیشتر انجام دهید تا پتانسیل موفقیت خود را در مسیر سریع تری قرار دهید!
 آزمون‌های TQ، دقیقاً به شما نشان می‌دهد که چه کاری را اشتباه انجام می‌دهید تا بتوانید کمتر آن را انجام دهید.

و شما با حذف جنبه‌های منفی عملکرد و جایگزین کردن آن‌ها با جنبه‌های مثبت، پتانسیل موفقیت خود را به سرعت شارژ می‌کنید!

علاوه بر آن، آزمون‌ها و ارزیابی‌هایTQ به شما کمک می‌کنند تا مشخص کنید چه کارهایی را باید انجام دهید تا نتایج و دستاوردهای بسیار بهتری به سرعت، به آسانی و در لحظه به دست آورید تا زودتر به رویاها و اهداف خود برسید.

چه چیزی باعث موفقیت می‌شود؟

“موفقیت، پایان نیست. شکست، کشنده نیست: این شجاعت ادامه دادن است که مهم است.” ~ وینستون چرچیل

در واقع یک “راز” برای موفقیت وجود دارد.
آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا برخی از افراد به رویاها و اهداف خود می‌رسند در حالی که برخی دیگر از عدم تحقق آن‌ها رنج می‌برند؟

بانیان این سیستم، آقای اریک هاس و کنت مدسن به این موضوع بسیار فکر کرده‌اند.
در واقع، این سوال همان چیزی است که آن‌ها را به ایجاد این سیستم توسعه فردی و شغلی سوق داد.

این راز ساده است.

به طور خلاصه تحقیقات پنج ساله ۳ میلیون دلاری موسسه نشان می‌دهد که افراد موفق این قدرت را دارند که به رویاهای خود برسند یا از آنها فراتر روند.
به همین سادگی است.
به زبان ساده، افراد موفق می‌دانند که چه می‌خواهند – و قدرت رسیدن به آن را دارند.
برعکس، افراد ناموفق در نهایت به دو دلیل اساسی شکست می خورند: آرزوهای مبهم… عملکرد ضعیف.

به طور مشخص آنها نمی‌توانند اهداف روشنی تعیین کنند تا بتوانند بر اساس آن اقدام کنند.(به همین علت با هر شکست متوقف می‌شوند، زیرا انتظار موفقیت را ندارند.)

آنها متوقف می‌شوند زیرا فاقد توان و قدرت لازم برای برآورده کردن آرزوها و یا فراتر از آن‌ها هستند. (پس زمانی آن‌ها با شکست متوقف می‌شوند که انتظارات و آرزوهای آن‌ها فراتر از قدرت آنها برای عملکرد عالی است).

با سیستم TQ فورا نتایج بهتری هم در زندگی فردی و هم شغلی می‌گیرید و این از طریق یادگیری هدف‌گذاری شفاف برای آنچه می‌خواهید اتفاق بیفتد و عملکرد مداوم و مستمر فراتر از انتظار است.
با سیستم TQ از طریق شناسایی و جداسازی جنبه‌های منفی در عملکرد خود و تبدیل آنها به نقاط مثبت به سرعت، قدرتمندتر می‌شوید.

موسسه TQ تنها موسسه‌ای در دنیاست که ابزارها و فناوری‌هایی را دارد که انجام این کار را آسان می‌‌کند. با دیدن این سیستم TQ متوجه می‌شوید که چقدر متفاوت است…

حال، چگونه می توانید TQ خود را بهبود بخشید؟
در واقع، این روند بسیار ساده است:
به طور سیستماتیک آن‌چه را که مانع موفقیت شماست شناسایی کنید و آن را حذف کنید .

از آنجایی که برای ما بسیار سخت است که متوجه شویم چه چیزی بر TQ ما تأثیر می‌گذارد، این سیستم یک آزمون «استاندارد طلایی» از عملکرد فرد را ایجاد کرده است. با ارزیابی خود بر اساس این استاندارد، دیگر عمکرد شما مبهم نیست و می‌توانید نقاط قوت و ضعف دقیق خود را شناسایی کنید.

استاندارد طلایی

« ما افراد موفق را از افراد ناموفق متمایز می‌کنیم. فرد موفق کسی است که از خودش انتظار عملکردی بالا دارد و فرد ناموفق کسی است که از خودش هیچ انتظاری ندارد.» ~ خوزه اورتگا و گاست

درباره موفقیت فردی و شغلی …

«استاندارد طلایی» برای خلق «انقلاب دستاوردها» در سازمان شما یا خودتان چیست؟
سؤال خوبی بود!
دو حرف TQ، مخفف عبارت Time Quotient است – سنجش ضریب همه اقدامات شما جهت ایجاد دستاوردها در طول زمان است.

اگر TQ را فرمول موفقیت در یک فرهنگ مبتنی بر دستاوردها بدانیم – این سوال پیش می‌آید که آیا شما قادر به دستیابی به دستاوردهایی فراتر از انتظار هستید… یا دارید فقط به دور خود می‌چرخید و تلاش را با نتایج یا دستاورد به اشتباه می‌گیرید؟
چگونه این مسأله را متوجه می‌شوید؟‌

برای پاسخ به این سوال، ما یک روش ساده و در عین حال بسیار مؤثر برای ارزیابی سیستماتیک توان شما برای ایجاد دستاوردهای ملموس ایجاد کرده‌ایم. این آزمون TQ نام دارد … یک آزمون جدید منحصر به فرد بر اساس پاسخ شما به ۱۰۰ سوال اساسی در مورد عملکرد شما.

چه چیزی باعث موفقیت می‌شود؟

می‌پرسید این ۱۰۰ فاکتور یا گام اساسی عملکرد شخصی استاندارد طلایی از کجا آمده است؟

۲۵ سال و ۱۲ میلیون دلار تحقیق مستمر موسسهTQ در مورد آنچه واقعا باعث موفقیت می‌شود!
در انجام تحقیق جدید، مدیرعامل ما یک سوال ساده پرسید: “چرا برخی افراد به موفقیت نامحدود می‌رسند و برخی دیگر دائماً با آرزوهای برآورده نشده دست و پنجه نرم می‌کنند؟”

ویژگی‌های مشترک این افراد چیست؟

آیا می‌توان این ویژگی‌های مثبت را آموزش داد و خلق کرد؟ و اگر چنین است، چه چیزی لازم است؟
برای یافتن پاسخ، تیم توسعه TQ به ۲۰ ویراستار، وظیفه خواندن ۱۵۰ کتاب عالی و برتر دنیا را محول کرد – که توسط پیشگامان معتبر دنیا در زمینه بهره‌وری شخصی، موفقیت شغلی و استراتژی بیزینسی تالیف شده‌ بودند.

ببینید TQ چقدر متفاوت است

موضوع مشترک
از آن‌چه یافتیم، سخت شگفت زده شدیم!

از حدود ۲۰۰ هزار صفحه مکتوب متخصصانی مانند Covey, Peters, Drucker, Tracy, Robbins, Blanchard, Senge, و مانند اینها- ویراستاران ما در مجموع ۴۷۱۵ ایده مختلف را استخراج، چکیده و خلاصه کردند که جزء ضروری کسب موفقیت فردی است.

در نهایت، همه ۴۷۱۵ ایده را در ۱۰ دسته اصلی مختلف دسته‌‌بندی کردند و برای دسترسی فوری به پایگاه داده با کد رنگی کدگذاری کردند. سپس برخی ازین ایده‌ها را به علت همبستگی متقابل ادغام کردند و مجددا به ۱۲۸۸ ایده از بهترین ایده‌ها، دستورالعمل‌ها و توصیه‌ها برای کسب موفقیت و کسب دستاوردهای فوق‌العاده بازنویسی کردند.

ایده‌هایی که اینجا از آنها دفاع می‌کنیم، متعلق به موسسان این سیستم نیستند. خود آن‌ها اعتراف می‌کنند که این ایده‌ها را از سقراط، استفان کاوی، آنتونی رابینز و غیره قرض گرفته‌اند و در این سیستم قرار داده‌اند.

در نهایت، این مجموعه از ایده‌های کلیدی به ۱۰۰ فاکتور خاص که مستقیماً به موفقیت فردی، شغلی و سازمانی منجر می شود، خلاصه شد.
به زبان ساده، انجام این اقدامات باعث می‌شود که جریان ثابتی از فاکتورهای مثبت به عملکرد شما هجوم بیاورند و شما را به سمت موفقیت سوق دهند.
عدم انجام این اقدامات باعث می‌شود جریان منفی، عملکرد شما را ضعیف کند و شما را از موفقیت دور کند.

استاندارد طلایی

در مجموع، این ۱۰۰ فاکتور یا گام اثبات شده در طول زمان، همان استاندارد طلایی موفقیت فردی و اساس آزمون‌های منحصر به فرد TQ هستند.

آنچه جالب است این است که همه افراد، اغلب اوقات این ۱۰۰ گام را انجام می‌دهند – اما نه به اندازه کافی و در راستای موفقیت واقعی.
اقدامات هوشمندانه = نتایج بزرگتر …

آیا می خواهید دستاوردهای بیشتری ایجاد کنید؟ بسیار ساده است: اقدامات هوشمندانه‌تر را به دفعات بیشتر انجام دهید! پیچیده‌تر از این نیست.

برای تعیین نحوه عملکرد هوشمندانه یک فرد – اینکه چقدر عالی اقداماتی را انجام می‌دهد که منجر به دستاوردهای بیشتر می‌شود – تنها کاری که باید انجام دهد این است که ببیند آیا به طور مستمر این لیست گام‌های استاندارد طلایی را انجام می‌دهد.

فقط انجامش بده

بنابراین، اگر نوشتن اهدافتان مهم است – این سوال پیش می‌آید که چقدر خوب و هر چند وقت یک‌بار این کار را انجام می‌دهید؟ اگر از مقیاس ۱ تا ۱۰ این عمل را به طور مکرر انجام می‌دهید (۸۰٪ مواقع یا بیشتر)، به بخش مهمی از عملکرد شما تبدیل شده است … ویژگی که شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد.

از سوی دیگر، اگر به ندرت اهداف خود را یادداشت می‌کنید، این عدم اقدام بر عملکرد شما تأثیر منفی می‌گذارد … و در نهایت، شما را از دستاوردهایی که می‌خواهید دور می‌کند.

ابتدا با تقسیم کردن عملکرد خود به ده دسته کلی، سپس رتبه بندی میزان خوب و تعداد دفعات انجام ۱۰ گام تعیین شده برای هر دسته، می‌توانیم به شما کمک کنیم تا نقاط قوت و ضعف عملکرد خود را با دیدی کاملاً جدید ببینید.

امتیاز TQ شما چیست؟

چقدر با استاندارد طلایی موفقیت فردی و شغلی مطابقت دارد؟

فقط یک راه برای فهمیدن وجود دارد. TQ خود را بسنجید…
حتی یک ریال هم برای شما هزینه ندارد و بسیار سرگرم کننده است و شما را از قوایی که در حال حاضر عملکرد شما را کنترل می‌کنند، آگاه می‌کند.
اگر فقط ۲۰ امتیاز، TQ خود را افزایش دهید، مهارت‌های لازم را برای کار هوشمندانه‌تر… رشد هوشمندانه‌تر… و زندگی هوشمندانه‌تر ارتقاء خواهید داد.
بعد از انجام این آزمون به آسانی متوجه می‌شوید که چقدرعملکرد شما با استاندارد طلایی TQ مطابقت دارد و شروع به انجام چند اقدام مثبت دیگر می‌کنید. به همین سادگی است.

هدف این سیستم این است که با فرآیند سیستماتیک آموزش از طریق آزمون، هر روز عملکرد شما، هوشمندانه تر از دیروز شود…

آموزش از طریق آزمون


«تنها از طریق تکرار مداوم و مستمر هست که می‌توان حقایق ناشناخته را در ذهن افرادی که با آن‌ها مانوس نیستند، کاشت.» ~ هربرت اسپنسر


آموزش از طریق آزمون به چه معناست؟

تنها راهی که می‌توانید مهارت‌ها را به‌طور مؤثر یاد بگیرید، به خاطر بسپارید و به دستاوردهای فوق‌العاده دست یابید، بازآفرینی روزانه، مجهز شدن به ابزار جدید و بازآموزی است. ما این فرایند را “آموزش از طریق آزمون” نامیده‌ایم.
هر گام سیستمTQ طوری طراحی شده که به شما یادآوری میکند که هر روز به بهترین نسخه خود تبدیل شوید و جهت موفقیت بیشتر، مانع “هر آنچه از دیده رود، از دل برود” را کنار بزنید.

همانطور که قبلاً در بخش نحوه عملکرد TQ توضیح داده شد، سیستم TQ برای استفاده از سه مفهوم مهم طراحی شده است: خودارزیابی، خودآگاهی و خودسازی .

این سیستم برای کمک به افرادی است که می‌خواهند متوجه شوند چقدر بر اساس استاندارد طلایی موفقیت فردی و شغلی TQ عمل می‌کنند، لذا چندین ابزار منحصربفرد ایجاد کرده است تا بتوانند مرتباً عملکرد خود را اندازه‌‌گیری کنید .
با ارزیابی بصری و مستمر نتایج آزمون خود در پرتو عملکرد واقعی خود، می‌توانید نقاط قوت و ضعف فعلی خود را ببینید. این کار باعث می‌شود تا روی مسائل خاص تمرکز کنید و به سرعت به آن‌ها رسیدگی کنید.

کلید بهبود فوری عملکرد شما این است که یک نقطه قوت غالب را انتخاب کنید – و آن را قوی‌تر کنید – یا یک نقطه ضعف مخرب را کشف کنید و کاملاً از بین ببرید!
آموزش از طریق آزمون، ۹۰ درصد ضعف حافظه را درمان می‌کند.
از آنجایی که «فراموشی» فشار زیادی بر عملکرد شما وارد می آورد. هر کارگاه TQ به نحوی طراحی شده است که به شما کمک می‌کند مهارت های لازم برای ایجاد نتایج و دستاوردهای فوق‌العاده را به طور موثر یاد بگیرید، به یاد آورید و بر آن‌ها تسلط پیدا کنید.
تاکید ما بر این است که به شما کمک کنیم تا اقدامات هوشمندانه‌تری را به دفعات بیشتر به یاد داشته باشید.
۹۰% ضعف حافظه را درمان کنید تا عملکرد شما فوراً افزایش یابد. از طریق تکرار متناوب، آزمون فوری و دسترسی به مجموعه کامل ایده‌ها برای اقدام – این سیستم به شما اجازه نمی‌دهد که اهمیت عملکردتان را فراموش کنید – یا اینکه چگونه آن را بهبود ببخشید.

منحنی فراموشی هر فرد مهم است

روانشناسان از همان اوایل ایجاد علم روانشناسی به بحث یادگیری و فراموشی علاقمند بوده‌اند.

محقق پیشگام این رشته، آقای ابینگ هوس (۱۹۰۹-۱۸۵۰) روشی جهت ارزیابی یادگیری «محض» ایجاد کرد که یادگیری بدون درک مطلب و میزان فراموشی افراد بود. او دریافت که این میزان بسیار قابل پیش‌بینی و کاملا به تکرار و تقویت بستگی دارد. حال روانشناسان این فرایند را منحنی «فراموشی» نامیده‌اند و تکنیک‌های یادگیری نظیر «تکرارهای با فاصله» را جهت غلبه بر فراموشی ابداع کرده‌اند. تا به امروز، آثار ابینگهاوس امتحان خود را پس داده است.

ابینگ هوس متوجه شد که وقتی ایده‌ی جدیدی را به دست می‌آوریم، بیشترین میزان فراموشی فورا رخ می‌دهد. مقدار قابل توجهی از اطلاعات همان ۲۰ دقیقه اول پس از یادگیری فراموش ‌می‌شود. بیش از نیمی از مطالب آموخته شده در عرض یک ساعت، فراموش می‌شود. گرچه تقریبا دو سوم مطالب آموخته خود را در طول روز از دست ‌می‌دهیم، ولی دیگر بیش از آن فراتر نمی‌رود.

به عبارت دیگر، اگر اطلاعات یک روز کامل در ذهن بمانند، دیگر از بین نمی‌روند.

منحنی فراموشی ابینگهاوس به دو دلیل مهم است:
منحنی آبی (بالا) نشان می‌دهد که پس از فقط یک بررسی، می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود دو سوم اطلاعات جدید را برای چند هفته به خاطر بیاورید – حتی اگر «معنی‌دار» و مرتبط با کاری باشد که انجام می‌دهید. با بررسی های متعدد، یادآوری دائمی است.
منحنی قرمز نشان می‌دهد که چقدر می‌توانید بدون بررسی، انتظار فراموشی داشته باشید. آزمایش‌ها و مطالعات متعدد نشان داده‌اند که معمولاً در عرض ۲ هفته حدود ۸۰٪ از مواد جدید را فراموش خواهید کرد — اگر آن ایده‌ها را در فعالیت‌های روزانه خود مرور نکنید یا وارد نکنید.


پیام ساده است. یادگیری مطالب را تقویت کنید تا بتوانید آن‌ها را به یاد آورید.

مهم نیست که یک مدرکMBA از دانشگاه هارواد یا هر دانشگاه معتبر دیگر داشته باشید. استمرار یادگیری مهم است و پیش‌نیاز موفقیت است. تنها راهی که می‌توانید به طور موثر یادبگیرید، به یاد آورید و بر مهارت‌ها تسلط یابید تا به نتایج استثنائی موفقیت برسید اینست که هر روز در حال یادگیری، تجدید قوای روزانه و تحکیم مطالب یادگرفته باشید.

اگر ‌می‌خواهید که فورا هم در زندگی فردی و هم حرفه‌ای به‌سرعت پیشرفت کنید ـــــــــــــــ ارزشمندترین توصیه‌ای که به شما داریم اینست که برنامهTQ امروز را کاملا در دسترس خود قرار دهید.

در فرآیند سیستماتیک آموزش از طریق آزمون شرکت کنید و مهارت‌های هوشمندانه‌تر کار کردن را توسعه دهید… هوشمندانه‌تر همکاری کنید… و هوشمندانه‌تر زندگی کنید.

از آزمون‌های TQ ، درس‌های روزانه، کارگاه‌های فردی، فایل‌های صوتی گرفته تا برنامه‌های کوچینگ، این سیستم ابزارهایی دارد که به شما کمک می‌کند منحنی فراموشی را فتح کنید و تغییر دهید.

اقدام شما
هدف سیستم این است که امروز شما را باهوش‌تر از دیروز کند…!
از آنجایی که برای ما بسیار دشوار است که واقعاً ببینیم چه چیزی بر TQ ما تأثیر می گذارد، این سیستم یک منشور زمان برای کمک به رفع عملکرد مبهم ایجاد کرده است. اکنون، با دیدن منشور زمان شخصی میتوان دید که چقدر هوشمندانه کار می‌کنید.

درباره اولین منشور دنیا …

“نور زیبا از دل تاریکی بیرون می‌آید، بنابراین ایمانی که از دل تعارض سرچشمه می گیرد، اغلب قوی‌ترین و بهترین است.” ~ آر. ترنبول

چون همیشه نمی‌توانید ببینید چقدر خوب عمل می‌‌کنید، موسسان TQ اولین منشور زمان در جهان را اختراع کردند تا عملکرد ما در زندگی برای‌مان مهم نباشد.

زمانی که در حال توسعه پایگاه داده TQ از ایده‌های کلیدی برای تغییر فردی و شغلی بودند، به یک روش بسیار ساده و در عین حال شگفت‌انگیز قدرتمند برای سازماندهی تمام اطلاعاتی که برا اساس نظر متخصصان برای موفقیت حیاتی هستند، نیاز داشتند. با بیش از ۴۰۰۰ ایده منحصربفرد برای عمل در سیستم TQ، باید راهی پیدا می‌کردند که آنها را فوراً در دسترس قرار دهند تا در هر مشکل مربوط به عملکرد به شما کمک کند.

در لحظه ای از الهام الهی، اولین منشور زمانی جهان در بولدر، کلرادو در ۱۵ می ۱۹۹۷ ابداع شد!
به رنگ های اطراف خود نگاه کنید. به تمام رنگ های موجود در طبیعت نگاه کنید.
اکنون، به رنگ عملکرد خود نگاه کنید.

منشور زمانTime Prism از ۱۰ رنگ مجزا تشکیل شده است که اثربخشی عملکرد شما را مشخص می‌کند:

سطح انرژی جسمی و ذهنی شما…
رسالت شما…
نگرش شما…
توانایی هدف‌گذاری شما…
قدرت برنامه ریزی شما…
توانایی شما در اولویت‌بندی فعالیت‌ها‌…
توانایی هم‌افزایی شما…
توانایی سازماندهی شما…
توانایی مدیریت و بهینه‌سازی زمان خود…
و تمایل شما به اقدام جسورانه.

اکنون بسیار ساده است که ببینید در هر مقطع زمانی چقدر هوشمندانه کار می‌کنید. فقط عملکرد خود را در برابر منشور زمان قرار دهید تا فوراً نقاط قوت و ضعف خود را ببینید… و دقیقاً متوجه شوید که چه کارهایی را باید انجام دهید تا به موفقیت بسیار بیشتری دست یابید. این کار را اکنون با انجام آزمون کامل ۱۰ رنگ و۱۰۰ فاکتور TQانجام دهید….

چون همواره نمی‌توانید نتایج خود را به خوبی ببینید، به یک منشور نیاز دارید که رنگ عملکرد شما را تجزیه کند.

منشور زمان ابزار مدیریتی بی‌نظیری است که توانایی شما را جهت خلق نتایج مطلوب در طول زمان منعکس می‌کند. وقتی نیروی بیشتری ایجاد می‌کنید ـــــــــــــــ به نتایج بیشتری می‌رسید ــــــــــــــ وTQ شما افزایش می‌یابد. وقتی نیروی کمتری تولید می‌کنید ــــــــــــــTQ شما کاهش می‌یابد ــــــــــــــ زیرا «شدت رنگ» شما به اندازه‌ای نیست که به نتایجی که در زمان معینی می‌خواهید، برسید. منشور زمان مستمرا جریان جذر و مدهای عملکرد شما را کنترل می‌کند و به شما دیدی فوری از میزان قدرت ایجاد نتایج را در هر لحظه از زمان می‌دهد.

منشور زمان ابزاری جهت نمایش طیف رنگی نور سفید است!

شما می‌دانید که منشور چیست و چگونه عمل می‌کند؟ اگر آن را جلوی نور «سفید» بگیرید، ناگهان تمام رنگ‌های طیف «نور مرئی» در برابر چشمان شما ظاهر می‌شوند! و همه می‌دانند که یک رنگ از منشور خارج نمی‌شود بلکه با نگه داشتن منشور در برابر نور ـــــــــــ فورا ـــــــــ طیف کامل رنگ‌ها ظاهر می‌شوند. درست همان‌طور که منشور، نور را به رنگ‌های تشکیل‌ دهنده‌اش تقسیم می‌کند، منشور زمان طیف کامل رنگ‌های پتانسیل بازدهی شما ـــــــــ همان طیف کامل عناصر ضروری جهت کسب موفقیت فردی ـــــــــــ را منعکس می‌سازد. وقتی عملکرد شما به رنگ‌های مجزایی تقسیم شود، می‌توانید تصویر فوری دقیقی از رنگ‌هایی که باعث یا مانع موفقیت شما در راه رسیدن به اهداف‌تان می‌شوند را ببینید.

منشور زمان درست مثل تلویزیون عمل می‌کند.

هر چیزی که در تلویزیون می‌بینید از سه رنگ قرمز، سبز و آبی تشکیل شده است. وقتی رنگ‌ها تعادل خود را از دست می‌دهند، چه اتفاقی می‌افتد؟ وقتی رنگ آبی را کم می‌کنیم، کل تصویر تیره ‌و تار می‌شود، این‌طور نیست؟ اگر رنگ قرمز را افزایش دهید، کل تصویر قرمز می‌شود! اگر رنگ سبز را حذف کنید… حتما متوجه قضیه شدید. تصویر فورا به ‌طور خودکار بدون اینکه شما کار دیگری انجام دهید، تغییر می‌کند.

دیدن عکس فوری عملکرد شما دقیقا شبیه تماشای تلویزیون است.

اگر هر یک از رنگ‌های شما از تعادل خارج شوند، کل تصویر شما به هم می‌خورد. وقتی همه رنگ‌های شما در تعادل هستند – و به‌شدت می‌درخشند – عملکرد شما بسیار عالی و درخشان است!

منشور زمان ابزار فوق‌العاده‌ای جهت تحول فردی است.

در در روند یک روز عادی، زندگی ظاهرا جریان مستمری از اقدامات، عکس‌العمل‌ها، موقعیت‌ها و شرایط است و کل آن مبهم به نظر می‌رسد. در این وضعیت طاقت‌فرسا، غیرممکن است که آنچه را که نیاز دارید تا متفاوت عمل کنید و بدان وسیله بازدهی خود را بهبود بخشید یا شرایط خود را تغییر دهید، به‌طور دقیق ببینید.

منشور زمان این رنگ تار نامتمرکز عملکرد را به ده نوار رنگی تقسیم می‌کند – بنابراین شما می‌توانید دقیقا با دیدن جنبه‌های پررنگ یا کم‌رنگ عملکرد خود، فورا نیروی لازم جهت بهبود هر جنبه از عملکرد خود را اعمال کنید.

عملکرد TQ بالا چگونه است؟

هر یک از ۱۰ رنگ شما با شدت کامل روشن است

هر روز ۱۰ انتخاب هوشمندانه وجود دارد که یک سیل دائمی از جریان‌های مثبت را در عملکرد شما به جریان می‌اندازد و شما را به سرعت به سمت دستاوردها و موفقیتی که می‌خواهید سوق می‌دهد.
افراد موفق تصمیم می‌گیرند که این اثرات مثبت را با انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از ظاهر شدن اثرات منفی در وهله اول – یا با حذف آنها پس از شناسایی در عملکرد خود درونی کنند – 

عملکرد TQ بالا


سطح بالای انرژی فیزیکی و ذهنی

اثرات مثبت: پرانرژی، سرزنده، قوی، ثابت، پویا و شاد.

حس عمیق معنا و رسالت

اثرات مثبت: پرشور، هدفمند، الهام بخش، خلاق، متعهد و فداکار.


نگرش مثبت مستمر

اثرات مثبت: مشتاق، بااعتماد به نفس، خوش‌بین، غیرقابل توقف، باانگیزه و بااستقامت.

هدف‌گذاری عالی

اثرات مثبت: خودراهبر، واقع بین، تحقق یافته، با انگیزه، صریح، شفاف، سخاوتمند، روشمند و مشتاق

برنامه‌‌ریزی مرتب

اثرات مثبت: آماده، آینده‌نگر، کوشا، برنامه‌ریز، جزئی‌نگر، آگاه و متعهد.

اولویت‌های شفاف

اثرات مثبت: متمرکز، انتخاب‌کننده، متعادل، پیشگیری‌کننده و منضبط.


توانایی عالی رهبری و خلق هم‌افزایی

اثرات مثبت: حمایت‌کننده، محترم، ملاحظه کار، اهل همکاری، متفکر، توانمند، قدردان و شفاف


سازماندهی عالی

اثرات مثبت: سیستماتیک، روشمند، عمل‌گرا، منظم، نوآور و دقیق.

توانایی فوق‌العاده در بهینه‌سازی

اثرات مثبت: منظم، هوشیار، سخت‌کوش، متمرکز، متعهد، متوجه و پاسخگو.

عمل‌گرایی بالا

اثرات مثبت: فعال، مدبر، خودجوش، شجاع، تمامکننده، باپشتکار و ماجراجو.
و خلاصه اینکه

عملکرد مبتنی بر نتایج TQ بالاست که باعث موفقیت است. در مورد آن فکر کنید. عملکرد شما عالیست اگر به طور مداوم …
پر انرژی…
هدفمند…
خوش‌بین …
با‌برنامه …
فعال…
متمرکز…
حمایت‌گر…
سیستماتیک…
منظم…
فعال

باشید …

اگر شما این ویژگی های فردی پرقدرت را داشته باشید، می توانید دنیا را تغییر دهید. برخی این

کار را می کنند!

عملکرد احمقانه در سیستم ‌TQ

فارست گامپ “حماقت همان کاریست که یک احمق انجام می‌دهد.”
هر یک از ۱۰ رنگ شما ضعیف و محو هستند…
۱۰ اشتباه احمقانه وجود دارد که افراد هر روز مرتکب می‌شوند و موفقیت خود را خراب می‌کنند.
از آن جهت این اشتباهات احمقانه به نظر می‌رسند که برای دیگران بسیار قابل مشاهده هستند و به راحتی قابل اصلاحند – و با این وجود – هنوز افرادی آن‌ها را انجام می‌دهند.
اگر این “حماقت” ساده نیست، اسمش را چه می‌گذارید ؟!

عملکرد TQ پایین

سطح انرژی فیزیکی و ذهنی پایین

اثرات منفی: خسته، نامنظم، تنبل، پراسترس، فرسوده، بی حال و غمگین.

حس ضعیف معنا و رسالت
اثرات منفی: بی‌هدف، بی‌جهت، غافل، بی‌انگیزه، غیر خلاق، منفعل و خودسر.

نگرش منفی مداوم
اثرات منفی: مردد، دلسرد، بدبین، بلاتکلیف، منفی و انتقادی.

هدف‌گذاری مبهم
اثرات منفی: دمدمی‌مزاج، آرزومند، سرخورده، دوسوگرا، منزوی و بی‌تفاوت.

برنامه‌ریزی ضعیف
اثرات منفی:کوته‌بین، عجول، ناآماده، غیرمتعهد، آشفته، غیرموثر، نامطمئن، غیرقابل‌اعتماد و واکنشی.

اولویت‌های گیج‌کننده و نامتمرکز
اثرات منفی: حواس‌پرت، ناامید، نامتعادل، تکانشی، نامتمرکز، منحرف و بی‌میل.

توانایی ضعیف رهبری و خلق هم‌افزایی
اثرات منفی: قضاوت‌گر، متخاصم، غیر الهام بخش، بدون حمایت، بی فکر و گیج کننده.

فقدان سازماندهی موثر
اثرات منفی: بی‌دقت، مسئولیت بیش از حد، ناسازگار، ناکارآمد، بی‌نظم، فرسوده و قدیمی.

توانایی اندک در بهینه‌سازی
اثرات منفی: بیش از حد متعهد، حواس پرت، پرمشغله و معمولا دیرکن.

عمل‌گرایی ضعیف
اثرات منفی: مردد، اهمال‌کار، مرعوب، آشفته، ترسو، گریزان، بیش از حد تحلیلی و غیرقاطع

خلاصه آنکه …
TQ پایین که عملکردی صرفا مبتنی بر تلاش است علت سردرگمی و در نهایت عدم تحقق امیدها، آرزوها و رویاهای‌ افراد است.
بالاخره چقدر می‌توانید موفق باشید اگر دائما
بی‌رمق…

بی‌هدف…
بدبین…
بی‌برنامه…
منفعل…
نامتمرکز…
منتقد…
بدون سازمان‌دهی…
نامنظم…
مردد…

باشید.
با توجه به این اثرات منفی که عملکرد شما را هدایت می‌کند، تنها کاری که می توانید به آن امیدوار باشید این است که
یک سوال قبل از پایان …
در حال حاضر در کدام مرحله شایستگی TQ زندگی می‌کنید؟


“موفقیت بالا همیشه در چارچوب انتظارات بالا اتفاق می‌افتد.” ~ جک کیندر ~

تا یختان آب شود، یک لحظه به این مسائل فکر کنید…
آیا در اوج موفقیت هستید، اما نمی‌دانید که آیا کارهای بیشتری وجود دارد که بتوانید انجام دهید؟
آیا در تلاش هستید که از روز پرداخت به روز حقوق برسید، و تعجب می کنید که چرا به نظر نمی‌رسد جلوتر بروید؟
آیا واقعاً رویاهای خود را زندگی می‌‌کنید … یک زندگی با اشتیاق و هدفمند در مسیر رسالت خود؟
آیا باور خود را نسبت به رویاهای خود از دست داده‌اید … و اصلاً رویاپردازی را متوقف کرده‌اید؟
آیا رویاها و اهداف شما به آرامی خفته‌اند … و شما تمام امید خود را برای دستیابی به آرزوهای قلبی خود از دست داده‌اید؟
آیا اعتماد به نفس و عزت نفس شما، پتانسیل واقعی شما را محدود کرده است؟
آیا احساس می‌کنید می‌توانید کارهای بزرگ انجام دهید، اما نمی‌دانید چگونه؟
آیا می خواهید نوعی از زندگی داشته باشید که واقعاً مهم باشد… زندگی با اهمیت واقعی… اما در حال حاضر تنها زندگی خود را صرف اموری ‌می‌کنید که به سادگی برآورده نمی‌شوند؟

این سوالات بالا عالی هستند، اینطور نیست؟

پاسخ روشن است. وقتی به شبکه موفقیت TQ نگاه می‌کنیم، کمتر از ۲٪ دائما در مرحله ۴ عملکرد هستند: شایستگی ناخودآگاه (به طور غریزی و شهودی نتایج قابل توجهی ایجاد می‌کنند.) ۷۵٪ در مرحله ۱: ناشایستگی ناخودآگاه… هستند و در حال کشمکش و تقلا با همان استراتژی‌ها و تاکتیک‌های شکست‌خورده قدیمی خود هستند که منجر به زندگی در حد متوسط آن‌ها شده است.

مراجعان TQ به سرعت به مرحله ۴ می‌روند: عملکرد TQ بالا که در آن زندگی شیرین است!
هدف ۵ ساله سیستم، ارتقاء ۲۰ میلیون نفر به مرحله ۳: شایستگی آگاهانه است… آنها این قدرت را دارند که نه تنها پتانسیل موفقیت خود را تغییر دهند، بلکه دنیای پیرامون خود را نیز تغییر می‌دهند.
با درک اینکه این یک تعهد مادام العمر است، این سیستم، یک فرآیند سرگرم کننده، آموزشی، تحول آفرین و بسیار جذاب ایجاد کرده‌است که همیشه همراه شماست.

بهتر نیست همین الان چند دقیقه وقت بگذارید تا متوجه وضعیت عملکرد خود شوید… عملکرد شما در کجا قوی و عالی است… و کجا ضعیف و کم رنگ است؟
این ممکن است یکی از بزرگترین تجربیات عالی زندگی شما باشد!

موفقیت آگاهانه: انتخاب ها و اقدامات مثبت

“همیشه تمام تلاش خود را بکنید. آنچه را که اکنون بکارید، بعداً درو خواهید کرد.” ~ اوگ ماندینو

یک فرضیه ساده
هر روز ۱۰ انتخاب کلیدی وجود دارد که یا شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهند یا مانع موفقیت شما می‌شوند. این انتخاب‌ها، یک سیل دائمی از جریان‌های مثبت و منفی را در عملکرد شما به جریان می‌اندازند.
انتخاب های هوشمندانه باعث می‌شود که جریان‌های مثبت،، شما را به سمت موفقیت سوق دهند.
انتخاب های نادرست باعث می‌شود که جریان‌های منفی، شما را به سمت شکست سوق دهند.

اگر واقعا بتوانید جنبه‌های منفی عملکرد خود را ببینید، می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید. اگر بدانید که این جنبه‌های منفی عملکرد شما چه در زندگی فردی و چه شغلی، چه تاثیرات مخربی دارند، آن‌ها را از زندگی خود حذف می‌کنید.

این جنبه‌های منفی شما را از دستاورهای مطلوب و موفقیتی که سزاوار آن هستید، محروم می‌کنند. اگر بگذارید که این نیروها عملکرد شما را تحت تأثیر قرار دهند، تا پایان زندگی با رویاهای شکست‌خورده خود در کشاکش خواهید بود.

اگر به‌طور سیستماتیک این جنبه‌های منفی را تشخیص دهید، آن‌ها را جدا کنید و از زندگی خود حذف کنید، به موفقیتی بیش از رؤیاهای بزرگ خود خواهید رسید. از آنجا که شما قدرت خلق نتایج عالی دارید که بدان بوسیله به‌طور مداوم رویاهای خود را متحقق کنید و یا حتی مافوق آن‌ها حرکت کنید، به همان موفقیت مطلوب خود خواهید رسید.

عاقلانه انتخاب کنید.

پس از سال‌ها تحقیق در مورد اینکه چرا برخی از مردم با مشکل مواجه می‌شوند در صورتی‌ که برخی دیگر به خوبی موفق می‌شوند دریافتیم افرادی که آگاهانه موفقیت را انتخاب می‌کنند با افرادی که صرفاً به رویدادهای روز واکنش نشان می‌دهند. کاملاً متفاوت هستند.

تفاوت کلیدی؟ طرز فکری اندکی متفاوت – یکی که در نقل قول زیر توسط باک راجرز از IBM تجسم یافته است.

«راه‌های بی‌شماری جهت رسیدن به عظمت انسانی هست،

اما هر راهی که منجر به شکوفایی حداکثر قوای انسان شود،

باید حتما بر بستر احترام به نوع انسان، تعهد به تعالی

و عظمت مقام او ساخته شود.»

ایده ای که در نقل قول راجرز مطرح شده است به معنای واقعی کلمه زندگی را تغییر می‌دهد.

اگر آگاهانه در طول روز موفقیت را دنبال کنید، همواره در مسیر موفقیت باقی خواهید ماند.

شما باید آگاهانه، معمولی بودن ​​را رها کنید.

اگر این کار را نکنید، ناخواسته موفق بودن را انتخاب می‌کنید – و در جاده‌ای پر از رویاها و انتظارات تحقق نیافته سفر خواهید کرد. به زبان ساده‌تر، شما ناخواسته معمولی ‌بودن را بر موفقیت انتخاب می‌کنید .
در این سیستم ۱۰ انتخاب با کد رنگی وجود دارد که باید هر روز، هر ساعت، حتی هر دقیقه انجام دهید تا تضمین کنید که در مسیر رشد و تعالی قرار دارید:

پرانرژی بودن را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید بی‌رمق، خسته و فرسوده شوید.
پرشور بودن را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید بی هدف و بی‌تفاوت شوید.
اشتیاق را انتخاب کنید – به جای اینکه به خودتان اجازه بدید دودل و دلسرد شوید.
به جای اینکه به خود اجازه دهید بی‌هدف باشید، هدفمند عمل کنید.
آماده بودن را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید عجول، کوته‌بین و واکنش‌پذیر شوید.
تمرکز را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید واکنشی و حواس‌پرت شوید.
حامی بودن را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید مغرور، انتقادی و قضاوت‌گر شوید.
سیستماتیک بودن را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید نامرتب، تصادفی و نا‌منظم شوید.
به موقع بودن را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید دیرکن، حواس پرت و مشغول شوید.
فعال بودن را انتخاب کنید – به جای اینکه به خود اجازه دهید ترسو، معطل و مردد شوید.
با ابزار مناسب، می توانید یاد بگیرید که این انتخاب‌های شفاف را به طور مداوم و خودکار انجام دهید. بدون شک، شناسایی دقیق آنچه که شما را از انرژی، اشتیاق و تمرکز و غیره باز می‌دارد – و از بین بردن علت اصلی آن با انتخاب اقدامات هوشمندانه هست.
همیشه یک انتخاب روشن وجود دارد…

در این سیستم، تفاوت بین زندگی موفق در مقابل معمولی ​​این چنین آمده است:

موفقیت آگاهانه: مشاهده یک نقطه منفی در عملکرد خود و برداشتن یک گام مثبت برای از بین بردن آن.
آگاهانه و بلافاصله.

معمولی ​​بودن آگاهانه: مشاهده یک نقطه منفی در عملکرد خود و عدم اقدام.

شما هر لحظه، انتخاب می‌کنید.
پس موفقیت را انتخاب کنید.
در غیر این صورت، فقط معمولی بودن را انتخاب می‌کنید.

تعجب‌آور نیست که این سیستم بر این باور است که بهترین راه ایجاد پیوسته دستاوردهای عالی، انتخاب مستمر موفق بودن به جای معمولی بودن است.

«اگر می‌خواهید موفق شوید،

همین امروز می‌توانید، فقط کافی است

همین ثانیه انجام هر کاری را که عالی نیست

متوقف کنید.»

~ توماس جی. واتسون
، بنیانگذار و رئیس سابق IBM

ضریب TQ شما چگونه است؟ …

“همیشه به خاطر داشته باشید که تصمیم شما برای موفقیت مهمتر از هر چیز دیگری است.” ~ آبراهام لینکلن
سیستم TQ را انتخاب کنید…

کاوی، رابینز، پیترز، زیگلار، اس ام آی، بلانچارد، تریسی… و بقیه.

۵۰۰۰۰ کتاب، فایل‌های صوتی و سمینارهای مختلف در مورد بهبود وضعیت زندگی شما وجود دارد…
اما این سیستم با همه آنها فرق دارد.
چگونه؟ …
به دلیل عمق فن‌آوری باورنکردنی این سیستم – به‌ویژه در زمینه انتشار پایگاه‌های اطلاعاتی بر اساس تقاضا – موسسه TQ تنها موسسه‌ای در دنیاست که ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در فرآیند روزانه مستمر، خود را ارزیابی کرده و بهبود بخشید.

ببینید چگونه این سیستم TQ کار می‌کند…

ما این فرآیند را آموزش از طریق آزمون می‌نامیم که به شما کمک می‌کند فوراً نتایج بهتری هم از نظر شخصی، حرفه‌ای و سازمانی به دست آورید. این موسسه تنها موسسه‌ای هست که این سیستم آموزشی ساده را تکمیل کرده ‌است.
این موسسه، تنها موسسه‌ای در دنیاست که می‌تواند نقاط ضعف‌ عملکرد شما را با دقت هدف‌گیری کند و اقدامات لازم را برای تبدیل آنها به نقاط قوت انجام دهد.
این موسسه به جای ارائه فلسفه عالی یا احساسات انگیزشی – راه‌حل‌های خاصی را برای مشکلات خاص دنیای واقعی شما ارائه می‌دهد . روش کار این سیستم این نیست که مشکلات منصر به فرد شما را حل کند. تمرکز این سیستم بر مسائل مهم عملکردی شماست که نسبت به آن نمی‌توان بی‌توجه بود. روش این سیستم اینست که چالش‌ها و مشکلات خاص نحوه عملکرد شما را به سرعت حل کند .
این موسسه، تنها موسسه‌ای در دنیاست که ابزارها و فناوری لازم برای بهبود عملی هوش موفقیت شما TQ را دارد. این همان هوش در پس موفقیت هست…
این موسسه، سیستم‌ها و نرم‌افزارهایی را برای بهبود چشمگیر اثربخشی عملکرد شما هم به صورت آنی و هم خودکار در اختیار دارد. در واقع، یک کتابخانه با محتوای کاملی از هزاران ایده خاص برای عملکرد دارد – شما می‌توانید هر ایده را در کمتر از ۱۰ ثانیه به مرحله اجرا در آورید!
این موسسه، تنها موسسه‌ای در دنیاست که ابزارهایی برای از بین بردن ۹۰ درصد کسری آموزش را دارد. واقعیت: افراد ۹۰ درصد از آنچه را که در ۲۴ ساعت اول، یاد می گیرند، فراموش می‌کنند.

رویکرد سیستمی به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم را برای کار هوشمندانه‌تر، همکاری هوشمندانه‌تر و زندگی کردن به سبک مورد علاقه‌تان را بیاموزید، به خاطر بسپارید و بر آن‌ها تسلط پیدا کنید. منحنی فراموشی ابینگهاوس را حتما ببینید…

این موسسه، تنها موسسه‌ای است که فرآیندها و روش‌هایی را برای سرعت بخشیدن به پتانسیل موفقیت شما در ۱۰ ثانیه دارد. این سیستم می‌تواند دقیقاً به شما نشان دهد که چگونه می‌توانید کارهای بیشتری را – در زمان کمتر – با منابع کمتر – و بدون اندک دردسری انجام دهید.

یک معنا
رسالت این سیستم – که چرایی بزرگ پشت هر انتخاب موسسه است – این است که به افراد معمولی کمک کند که آسان‌تر به نتایج و دستاوردهای خارق‌العاده دست یابند… و کسب موفقیت پایدار، هم از نظر فردی و شغلی آسان‌تر شود.

محصولات ‌TQ با یک هدف طراحی شده‌اند: کمک به شما جهت درگیر شدن در یک فرآیند روزانه مستمر خودارزیابی… خود آگاهی… و خودسازی. بنابراین شما می‌توانید نتایج بهتری را در حال حاضر ایجاد کنید.
جهت کمک به شما برای دیدن اینکه دقیقاً چه کاری را درست انجام می‌دهید، چه کاری را اشتباه انجام می‌دهید و به‌ویژه چه کارهایی را باید متفاوت انجام دهید، به شما کمک می‌کنیم تا آن نقاط منفی که عملکرد شما را هدایت می‌کنند، ببینید.
و این به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را به نقاط مثبت قدرتمند تبدیل کنید و فوراً به فردی
سازنده‌تر و مؤثرتر تبدیل شوید.

راه حل های سیستم TQ

“آسانسور موفقیت از کار افتاده است. شما باید از پله ها استفاده کنید… هر بار، فقط یک پله.” ~ جو ژیرارد


موفقیت سیستماتیک: دستاوردهای بیشتر در زمان کمتر!

شما می‌توانید هر کتابی را بخوانید… در هر سمیناری شرکت کنید… به هر فایل صوتی گوش دهید… و هر ویدئوی را که در رابطه با توسعه فردی و موفقیت‌ تولید شده است، تماشا کنید و باز هم متوجه نشوید که چه چیزی واقعاً هدایت‌گر عملکردهای شماست و تا به حال، آن‌ها را به پیش برده است.
از طریق تحقیقات گسترده، موسسه ما متوجه شده است که در واقع یک فرمول” برای موفقیت وجود دارد.

در مدت زمان کمتری، دستاوردهای بیشتری خلق کنید تا بتوانید پتانسیل موفقیت خود را افزایش دهید.
دستاوردهای کمتری در مدت زمان بیشتری خلق کنید تا از کسب موفقیتی که حق شماست بازمانید.

در هر مقطع زمانی، شما این قدرت را دارید که به موفقیتی که می‌خواهید برسید. فقط کافیست که نتایج بهتری در آن لحظه خلق کنید.
این قدرت سیستم TQ هست.
سیستم TQ نشان‌دهنده اولین رویکرد کاملاً جدید برای موفقیت فردی و شغلی است – راهی جدید برای خلق دستاوردهای بسیار بهتر در طول زمان. این سیستم ساده، قدرتمند و بلافاصله موثر است.

این سیستم، مکمل مطالب تمام کتاب‌هایی نظیر ۷ عادت استیون کاوی … قدرت نامحدود آنتونی رابینز… در جستجوی برتری اثر تام پیترز… و مدیر یک دقیقه‌ای کن بلانچارد هست.

 سیستم TQ یک بعد کاملاً جدید به این مجموعه کتاب‌ها اضافه می‌کند – یک دیدگاه کاملاً جدید در مورد نحوه خلق سریع دستاوردها و نتایج عالی. اگر هر یک از این کتاب ها را خوانده‌اید، این سیستم یک مکمل ضروری برای آن کتاب‌هاست.
موسسه TQ، حدود ۲۵ سال (و میلیون‌ها دلار) در تحقیق و توسعه جدی این سیستم سرمایه‌گذاری کرده تا متوجه شود که چرا برخی از افراد به طرز درخشانی موفق می‌شوند در صورتی که برخی به طرز ناگواری شکست می‌خورند. نتیجه نهایی، مجموعه‌ای از ابزارهای این سیستم است که هر کدام برای بهبود سریع اثربخشی عملکرد شما طراحی شده‌اند.
شما می‌توانید هر کدام از ماژول‌ها یا همان کارگاه‌ها را به طور جداگانه سفارش دهید، یا برای مدت محدود، می‌توانید با سفارش سیستم کامل TQ، بیش از ۳۰۰۰ دلار پس انداز کنید…

کاری که موسسه TQ برای شما انجام داد

آنچه که موسسه از طرف شما انجام داد این بود که ابتدا، بیش از ۱۵۰ هزار صفحه از بهترین ایده‌های پیشگامان موفقیت در مورد توسعه‌ی فردی و شغلی را استخراج، خلاصه و چکیده کرد.

درباره استاندارد طلایی TQ بیشتر بدانید.

در مرحله بعد، این اطلاعات وسیع از نکات، تکنیک‌ها و شیوه‌های بهبود عملکرد را کدگذاری کرد و در یک پایگاه عظیم داده‌ها – با بیش از ۱۰ هزار ایده ناب برای اقدام – را در دسترس سریع قرار داد.
در نهایت، موسسه این مطالب را – از ابتدا – بررسی، تجزیه و تحلیل و به طور کامل بازنویسی کرد تا شما بتوانید آن‌ها را یاد بگیرید، به خاطر بسپارید و بر آن‌ها تسلط داشته باشید .

همه اینها با کلیک یک دکمه.

این موسسه کاری برای شما انجام داد که هیچ کس تا کنون آن را امتحان هم نکرده بود.
بعد از انجام آزمون و تهیه کارگاه‌ها به دو تا از بزرگترین سوالات خود پاسخ دهید:
“دقیقاً چه چیزی، من را از زندگی ایده‌آلم باز می‌دارد؟”
“برای تبدیل نقاط ضعف عملکردم به نقاط قوت، به طور خاص باید چه کارهای متفاوتی انجام دهم؟”
به این دو سوال پاسخ دهید تا کل زندگی خود را تغییر دهید.
هم‌اکنون برای شناسایی، تفکیک و از بین بردن نقاط ضعف کلیدی عملکرد خود اقدام کنید.

اگر بخواهید با این سیستم، زندگی خود را در مسیر سریع به سمت موفقیت واقعی و پایدار قرار خواهید داد.
هنگامی که پاسخ‌ها را دریافت کردید، به طور چشمگیری اثربخشی عملکرد خود را بهبود خواهید داد.
با تعهد به خود و ابزارهای منحصر به فرد ما – شما این قدرت را خواهید داشت که دستاوردها و نتایج بسیار عالی‌تری خلق کنید. همین امروز شروع کنید.

«انسان موفق معلم بهتری نسبت به انسان معمولی است.

درس‌های معمولی همه‌جا هست.

بصیرت‌های واقعی و عمیق، فقط در مطالعه انسان‌های

موفق یافت می‌شود.»

~ وارن بنیس